Zastavme elektrárnu Chvaletice z.s.

je zapsaný spolek, který spojuje odpovědné lidi, kterým záleží na životním prostředí a čistém ovzduší.

Jsme proti prodlužování životnosti hnědouhelné elektrárny Chvaletice, případně nahrazení starých bloků novými (stavba nové elektrárny namísto staré). Hlavní východiska, která vedla k založení spolku a jeho aktivitám jsou:

  • Spalování fosilních paliv má zásadní vliv na globální změnu klimatu.
  • Těžba uhlí a výroba elektrické energie z uhlí má velmi negativní vliv na životní prostředí.
  • V současnosti existuje mnoho čistějších alternativ pro výrobu elektrické energie.
  • Staré kondenzační hnědouhelné elektrárny (především Chvaletice a Počerady) by měly být v souladu s energetickou koncepcí ČR uzavřeny mezi prvními.
  • Provozovatel elektrárny je odpovědný za dodržování platné legislativy. Jakékoliv výjimky pro staré kondenzační uhelné elektrárny jsou nepřípustné.

Základní argumenty, proč by elektrárna měla být v souladu s plány původního vlastníka ČEZ, a.s. a státní energetickou koncepcí uzavřena naleznete v sekci otázky a odpovědi.

 

kontakt: nechvaletice(zavinac)seznam.cz, facebookové stránky

 

 

Ing. Pavel Jetenský, PhD

Vystudoval jsem informatiku, v roce 2017 jsem získal doktorát v oboru HCI (human computer interaction). Pracuji jako programátor. Tři roky jsem strávil pracovně v Irsku, kde jsem byl aktivním dobrovolníkem v tamních skupinách ochrany přírody, v čemž pokračuji doteď i v Čechách. Mám ženu a dvě děti a žiju v Pardubicích.

Ing. Robert Hrdina

Pocházím z Prahy, ale již 10 let bydlím v Pardubicích. Vystudoval jsem tady dopravní fakultu, dopravní inženýrství a spoje a už jsem tady zůstal. Pracuji v oblasti bezpečnosti železniční dopravy. Dlouhodobě se věnuji životnímu prostředí a zvláště problematice energetiky a globálních změn klimatu.

Ing. Jan Linhart

Žiji v Pardubicích a dlouhodobě se věnuji ochraně životního prostředí především na místní úrovni. Vystudoval jsem ČVUT Praha, fakulta elektrotechnická, katedra ekonomiky a řízení energetiky a spojů.

Dále působím jako předseda Klubu přátel Pardubicka, pokladník spolku Sdružení přátel Pardubického kraje a předseda spolku Zelená pro Pardubicko. Jsem členem volebního hnutí Patrioti Pardubic a zastupitel města Pardubice.